18.07.2024 12:36

PLES DEVÁŤÁKŮ ZŠ KOMENSKÉHO

V pátek 7. 6. 2024 jste možná mohli potkat po Náměšti mnoho mladých lidí, slavnostně oblečených, kteří mířili do naší místní sokolovny. A že jim to opravdu všem moc slušelo! V sokolovně se totiž konal první ples spojený se šerpováním našich absolventů. A šlo o skutečný ples se vším všudy, který se od běžného plesu lišil pouze svým netradičním pozdějším termínem. Z deváťáků už totiž opadl stres z přijímacích zkoušek a mohli si tak svůj slavnostní okamžik řádně užít. Příprava na tento ples probíhala průběžně celý školní rok – zabývali jsme se etiketou a hlavně také nácvikem tanců. Ples byl určen primárně pro žáky 9. ročníku, ale přizváni byli i osmáci, kteří přišli své starší spolužáky podpořit.

Bál byl zahájen slavnostním nástupem deváťáků, následovalo předtančení v rytmu mazurky, které rovněž předvedli deváťáci. Na ostatní tance se k nim přidali už i osmáci a bylo skutečně na co koukat. Společně se nám podařilo nacvičit krátké sestavy nejen na mazurku, ale také na polku, waltz, dotkli jsme se i rytmů latinskoamerických - jako je rumba, cha-cha či také tanec ve stylu country. Velkou radost máme zejména z toho, že všichni žáci tyto tance zvládli zatančit a hlavně také z toho, že nikdo nezůstal sedět v koutě.

Pro přihlášené žáky proběhla taneční soutěž, deváťáci mezi sebou vybírali nejoblíbenější tanečnici a tanečníka. Pro žáky byl připravený krásný fotokoutek a také občerstvení v podobě bohatého rautu, na jehož financování se podíleli dárci ze strany rodičů. Každý deváťák dostal slosovatelnou vstupenku do tomboly, kterou si pro žáky připravili učitelé. A šlo o ceny hodnotné – kromě nejrůznějších poukazů mohli žáci vyhrát i různé pomůcky pro svoje další studium. Zlatým hřebem večera pak bylo slavnostní šerpování na absolventy.

Celý večer se moc povedl, zde několik reakcí žáků samotných:

„Ples byl opravdu povedený, moc jsem si to užila. Hudba byla vybraná skvěle a všichni byli hezky oblečení.“

„Ples byl suprově zorganizován a moc jsem si ho užila. Raut byl také výborný. Jsem překvapena tím, jak to vše hezky a dobře dopadlo.“

„Líbilo se mi šerpování deváťáků, tombola, tancování i soutěž o nejlepší taneční pár. Všichni měli krásné šaty.“

„Původně jsem se moc netěšil, ale bylo to lepší, než jsem čekal. A jídlo bylo taky výborné.“

„Na plese byla úžasná atmosféra. Všichni jsme si hezky zatancovali a dostali jsme pěkné odměny a výhry.“

„Celý ples jsme si moc užili a je to nezapomenutelný zážitek. Učitelé pro nás vše nachystali – raut, fotokoutek a prostě celý ples. Od paní učitelky jsme dostali náramky pro štěstí. Celý ples byl prostě úžasný.“

Pokud vše vyjde, podobný ples bychom rádi zorganizovali i v příštím roce. Role se však posunou. Z přihlížejících žáků osmých tříd se stanou absolventi naší školy.

Mgr. Veronika Kafková

Říjen 2024
  • Podzimní prázdniny (26 - 30)

« Září 2024 Listopad 2024 »